O nas

1.

Dorota Czerkies - Bald

Dorota Czerkies - Bald - Socjoterapeuta

Pedagog, Socjoterapeuta, Mediator sądowy i pozasądowy d/s rodzinnych, karnych i nieletnich sprawców czynu karalnego.

  • Ukończone Studia wyższe Pedagogika resocjalizacyjna na EUHE w Elblągu.
  • Studia Podyplomowe na WSP w Katowicach - specjalizacja Socjoterapia
  • Studia Podyplomowe Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Zabrzu - specjalizacja Mediacje i negocjacje sądowe i pozasądowe.
  • Swoje umiejętności i wiedzę wykorzystywała do tej pory w pracy prowadząc świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży oraz pełniąc funkcję Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) oraz funkcję społecznego kuratora sądowego.
  • Prywatnie uwielbia czytać książki, wędrówki po górach i jazdę na rowerze. Kocha ludzi i swoje dwa psy.

 

2.

Maria Kruczek

Maria Kruczek - Psycholog

Psycholog, psychoterapeuta.

Ukończone studia Uniwersytet Śląski Wydział Pedagogiki i Psychologii kierunek: Psychologia. Obecnie stażystka na oddziale psychiatrii wieku rozwojowego – Centrum psychiatrii w Sosnowcu. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I i II stopień, całościowy czteroletni kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Posiada przygotowanie do: pracy z dzieckiem wykorzystywanym seksualnie, z rodziną po próbie samobójczej, oraz z rodziną wieloproblemową w ujęciu systemowym, jak też pracuje z dzieckiem krzywdzonym.

W 2004 roku odbyła Trening interpersonalny, a w 2003 szkolenie dotyczące wykorzystania metody Dennisona i relaksacji Winterberta w pracy z dzieckiem z niepełnowartościowym układem nerwowym.

Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – Oddział Śląski, oraz Polskiego Instytutu Psychodramy.

Interesuje się zdrowym trybem życia, psychoterapią, jogą.